5 otravných zlozvyků při videokonferenci

Jsou zlozvyky, kterými dokážete spolehlivě otrávit každého účastníka videohovoru. Možná jste se s nimi setkali, možná zatím ne. Je také možné, že některý z nich máte právě vy a ani si to neuvědomujete. Jaké zlozvyky máme na mysli? Přečtěte si v následujících řádcích!

1. Špatně zvolené místo

Někteří lidé mají talent na to vybírat si pro videohovory ta nejhorší místa. Nejčastějším a zároveň nejvíce rušivým faktorem je hluk v pozadí. Někdy ostatní účastníky ruší až do té míry, že není možné se navzájem slyšet. Proto autobusová zastávka, rušná ulice, hlučná restaurace nebo místnost plná dětí nejsou vhodná místa pro online konference. Hovory ze záchodové kabinky jsou dnes již legendární.

Jistě, můžete si vypnout kameru a kolegům tvrdit, že to přece šumí vodopád a ozvěna je způsobena jeskynní klenbou, ale hluk bude ostatní rušit i tak.

NÁŠ TIP: Najděte se klidné místo doma, kde vás nebudou rušit děti, psi ani projíždějící tramvaje za okny.

2. Nevhodně namířená kamera

Když si kolega namíří webkameru přímo do nosu a vy musíte sledovat, co všechno mu tam vyrostlo, dokáže to jednoho znechutit. Kolegyně, které kamera snímá místo obličeje obsah hlubokého výstřihu, sice některé účastníky schůze potěší, ale některým kolegům to zase značně sníží schopnost soustředění.

Když vás kamera nezabírá vůbec, je to také chyba.

NÁŠ TIP: K předcházení trapných situací s obrazem existuje funkce pro test kamery. Pomocí této funkce se na sebe můžete podívat před zahájením hovoru. Když se chystáte na osobní setkání, také se zkontrolujete předtím v zrcadle, tak proč to neudělat stejně před online setkáním?

Většina programů pro videokonference také během hovoru zobrazuje malý náhled z vaší vlastní kamery, takže není omluva pro situace, kdy pracovní schůzi naruší zcela nevhodný výhled.

3. Zapnutý mobilní telefon

Tento zlozvyk existuje i při živých setkáních, ale při komunikaci online dostává úplně jiný rozměr.

Není asi třeba říkat, že začít během videokonference telefonovat, je velice nezdvořilé, a to i když máte vypnutý mikrofon, protože ostatní účastníci konference vás vidí. Vedle zvonění a pípání, které samozřejmě ostatní ruší, způsobuje navíc signál mobilního telefonu nepříjemný zvuk praskání. Mikrofony bývají velice citlivé, a tak i zvuk telefonu, který zavibroval kvůli přijaté zprávě, může ostatním znít jako autohavárie.

NÁŠ TIP: Chovejte se při videohovoru stejně, jako byste byli na běžné pracovní schůzce. Na telefonu nechte vypnuté zvuky i vibrace a ideálně ho mějte položený mimo dosah počítače.

4. Duchem nebo tělem nepřítomen

Online prostředí bohužel často svádí k tomu nevěnovat ostatním při konferenci dostatečnou pozornost. Asi znáte ten typ kolegy, který si vypne kameru i mikrofon a schůzování ostatních pak jen sleduje z povzdálí.

Když se pak takového kolegy na něco zeptáte, zjistí se najednou, že vlastně zas tak moc ani nesledoval. Telefonoval, obědval nebo si třeba povídal s manželkou. A kolikrát se ukáže, že na druhém konci drátu vůbec nikdo ani není. Asi se uprostřed mýtinku rozhodl uvařit si kávu nebo jít se psem na procházku a doufal, že si nikdo ničeho nevšimne.

Vedle toho, že takové chování nepříjemně naruší průběh porady, ukazuje také bohužel na nedostatek úcty ke kolegům.

NÁŠ TIP: Doporučujeme dát do zápisu z jednání něco ve smyslu “... a poté odsouhlasil mlčením, že celý následující měsíc bude ostatním členům týmu utírat prach ze stolu, doplňovat papír do tiskárny a vařit kávu, kdykoliv o to bude požádán.

Třeba se napříště kolega naučí mít k ostatním víc respektu.

5. Nedostatečná technická příprava

Komunikace v online světě vyžaduje alespoň minimální technické znalosti. Nemusíte je mít přímo vy, můžete se spolehnout na kolegy nebo na IT oddělení, ale bez kvalitní a správně fungující techniky se při pořádání videokonferencí neobejdete.

Když se na týmové poradě musí řešit, že jednomu nefunguje mikrofon, druhému nejde kamera a dalšímu spadl internet, tak těžko můžete řešit pracovní věci, kvůli kterým byla porada svolána.

Důvodem, proč komunikujete online a nescházíte se osobně, je především úspora času, takže nechcete ušetřený čas trávit čekáním na kolegy, kterým něco nefunguje.

NÁŠ TIP: Naprosté většině technických nesnází lze předejít tak, že před začátkem videohovoru si uděláte testovací hovor a zkontrolujete, zda technika funguje, jak má.

Velmi užitečné je naučit se, jak samostatně vyřešit alespoň ty nejčastější problémy.

Pokud jste v některém z uvedených zlozvyků poznali své kolegy, nebo třeba sami sebe, není třeba se stydět nebo si připadat méněcenný. Online komunikace je stále ještě poměrně novinkou a všichni se máme ještě hodně co učit.

Lidem, kteří chtějí ovládnout techniku a také se naučit, jak komunikovat na úrovni v online světě, nabízíme praktické kurzy a školení.