5 způsobů, jak může zradit technika při videokonferenci

Už jste někdy zažili hodinovou videokonferenci, jejíž podstatnou část zabralo zjišťování, proč jednomu z kolegů nefunguje mikrofon, druhému zlobí videokamera a u třetího vzniká nesnesitelná zvuková zpětná vazba? Pokud ne, tak se buď řadíte mezi tu část lidstva, která zatím videokonference nepoužívá, nebo jste měli neuvěřitelné štěstí na techniku a firemní ajťáky.

Když se místo pracovních záležitostí na týmové poradě řeší jen to, jestli bude lepší, aby kolega restartoval videokonferenční program nebo rovnou celý počítač, tak to otráví všechny a vedoucí vás příště raději svolá do zasedačky. Nikdo to totiž nechce absolvovat znovu!

Jakých je tedy pět nejčastějších technických problémů při videokonferencích, na které je potřeba si dávat pozor?

1. Nefunguje mikrofon aneb „Slyšíš nás? My tě neslyšíme!”

Když kolegovi nefunguje mikrofon, tak o tom ví všichni kromě něj samotného. Většinou trvá pár minut než se podaří mu vysvětlit, že celou dobu mluvil do monitoru úplně zbytečně. Někdy je to mikrofonem, někdy se jen sám ztlumil tlačítkem MUTE a pak to zapomněl vrátit zpět.

2. Nefunguje kamera aneb „Ale já vás vidím výborně!”

Je to podobné jako s nefungujícím mikrofonem, ovšem s tím rozdílem, že během řešení problému se účastníci videokonference navzájem slyší. To může být dobře, ale také mohou v rámci snahy o rychlé vyřešení problému padnout slova, za která je třeba se později omlouvat.

3. Pomalé připojení aneb „Mu-mu-mu-můžete t-t-to zo-zo-zo-zopakovat?”

Ne, kolegyně nezačala najednou koktat, ale jen se to „seká”. 

4. Spojení ukončeno aneb „Myslím, že je pryč, budeme na něj čekat?”

Když kolegyně přestala koktat, tak buď už domluvila, nebo připojení k internetu padlo úplně. Není jasné, kdy a zda vůbec se takto zmizelá osoba ještě na poradu vrátí, proto se většinou nečeká a stanoví se rovnou nový termín, ideálně až příští týden.

5. Systém Windows instaluje důležité aktualizace aneb „Nevypínejte počítač”

Když se vám uprostřed videokonference najednou spustí aktualizace, pro ostatní účastníky schůze to vypadá stejně, jako kdyby vám vypadlo připojení. Jen s tím rozdílem, že vy s jistotou víte, že už se zpátky před koncem porady nepřipojíte.

A jde s tím něco dělat?

Technika bývá někdy náladová stejně jako kolega v pátek odpoledne a technické problémy nikdy úplně nezmizí. Lze jim však předcházet a jejich výskyt omezit na minimum. Pokud se chcete na poradách věnovat více vašim projektům než technickým problémům, tak zkuste naše školení Práce online pro pokročilé.