logo

Software je nervovou soustavou Vaší firmy

Software

Software (též česky někdy psáno jako softvér) je programové vybavení počítače - tedy sada všech počítačových programů používaných v počítači. Ve 21. století Vaše firma nemůže dobře fungovat bez správného softwaru!

Každá firma dnes používá pro zajištění svého chodu nejrůznější počítačové programy. Mezi nejrozšířenější druhy podnikového softwaru patří:

 • Účetní software
  Pomáhá s vedením účetnictví. Ukládají se do něj faktury, příjmové a výdajové doklady a další účetní dokumenty.
  Příklady účetního software: POHODA, ABRA, Money S3
 • Kancelářský balík
  Sada programů dodávaná jako celek. Většinou obsahuje textový editor, tabulkový kalkulátor a další nástroje.
  Příklady kancelářských balíků: Microsoft Office, Libre Office
 • Software pro videokonference
  Program, který umožňuje online komunikaci s obrazem v reálném čase. Nezbytný nástroj pro pořádání porad online, v moderních firmách s mladými zaměstnanci postupně nahrazuje tradiční telefonní hovory.
  Příklady videokonferenčního software: Skype, Google Hangouts, Zoom
 • CRM
  Zkratka pro Customer Relationship Management. Pomáhá obchodnímu oddělení efektivně budovat a řídit vztah se zákazníky. Obsahuje databázi zákazníků a evidenci uskutečněných obchodů nebo setkání. Mívá také funkce jako hromadné rozesílání emailů a podobně.
  Příklady CRM: Salesforce CRM, Microsoft Dynamics 365

Seznam výše zdaleka není kompletní. Firmy dnes často používají nejrůznější systémy pro sledování výroby, kapacitní plánování, analýzu dat, docházkové systémy a mnoho dalších.

logo

Když programy nespolupracují

Softwarové integrace

Žádná firma si nevystačí s jedním jediným počítačovým systémem - vždy se používá kombinace více druhů software podle povahy činnosti podniku. Problém nastává, když jednotlivé systémy nejsou vhodně propojené a nepracují jako celek.

To vede ke vzniku nudných a zdlouhavých činností jako je ruční přepisování údajů z jednoho systému do druhého, což vede k častým chybám, finančním zrátám a nespokojenosti zaměstnanců. Proto je nutné dělat softwarové integrace - propojovat systémy tak, aby fungovaly jako jeden celek.

Příklad softwarové integrace

Příkladem softwarové integrace je třeba propojení e-shopu s účetním programem a skladovým systémem. Bez integrací je nutné, aby pro každou novou objednávku vytvořil zaměstnanec e-shopu v účetním systému fakturu a přepsal ručně údaje o zákazníkovi i objednaném zboží. Po expedici objednávky je zase nutné ručně vyskladnit zboží ve skladovém systému.

Po provedení integrace zmíňených třech systémů - e-shopu, účetního programu a skladového systému - může být celý proces daleko rychlejší méně citlivý na lidské chyby. Práce s integrovaným systémem může vypadat třeba takto:

Zákazník si objedná na e-shopu zboží a v účetním systému se faktura objeví automaticky. Když na účet přijde platba od zákazníka, faktura se automaticky nastaví jako uhrazená a objednávka z e-shopu je předána zaměstnancům k zabalení a odeslání. Po odeslání zásilky je zboží automaticky vyskladněno ve skladovém systému.

Nabízíme provedení softwarových integrací podle potřeb zákazníka. Pokud máte zájem o softwarové integrace, kontaktujte nás.

logo

Když Vám existující software nestačí

Vývoj software na míru

Pokud žádný existující software plně nepokrývá Vaše potřeby, je nutné si nechat vyrobit software šitý na míru. Jedině s vlastním softwarem dostanete plnou kontrolu nad průběhem firemních procesů, nad vzhledem a fungováním a aplikace a v neposlední řadě také nad bezpečností ukládaných dat.

Vlastní webové stránky jsou nutností již dávno, ale dnes je běžnou výbavou malých i středních firem například vlastní mobilní aplikace nebo výrobní informační systém.

Co umíme?

 • Webové stránky
 • Mobilní aplikace
 • Podnikové informační systémy
 • Automatizované konverzační asistenty - tzv. chatboty
 • Analýzu obrazu a zvuku pomocí umělé inteligence a strojového učení
 • ... a cokoliv Vaše firma právě potřebuje

Nabízíme vývoj software na míru podle potřeb zákazníka. Pokud Vás zajímá více o naší nabídce v oblasti vývoje software, kontaktujte nás.